Autozapis do PPK

Autozapis to ponowny zapis do programu PPK. W 2023 roku zostanie przeprowadzony po raz drugi, gdyż właśnie mijają 4 lata od uruchomienia programu. Jeśli wcześniej pracownik złożył pracodawcy deklarację rezygnacji z wpłat do PPK, to straci ona moc 28 lutego 2023 roku (nawet jeśli zostanie złożona w lutym 2023 roku).

Czytaj całość

Deklaracje podatkowe PIT za 2022r. w systemie KPWin

Informujemy, że udostępniliśmy nowy formularz PIT-11(29) do rozliczenia dochodów uzyskanych w 2022r. Nowy formularz mogą pobrać użytkownicy posiadający wersję systemu kadrowo – płacowego KPWin 1.12.09 lub nowszą, aktualnie dostępna jest wersja 1.12.10.

Czytaj całość

Terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Od 8 grudnia br. obowiązuje większość zmian przepisów ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych oraz ustawy o finansach publicznych. Ustawa nałoży obowiązek złożenia oświadczenia o posiadaniu, uzyskaniu albo utracie statusu dużego przedsiębiorcy. Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych za 2022 r. należy złożyć do 2 maja 2023 r.

Czytaj całość

Komunikat dla użytkowników systemu kadrowo-płacowego KPWin

Informujemy, że na naszej stronie internetowej www.agrobex.info dostępna jest nowa wersja systemu kadrowo-płacowego KPWin 1.12.09.

Czytaj całość

Problemy techniczne z Wykazem Podatników VAT

Informuję, że w systemie KFWin mogą pojawiać się problemy z pobieraniem danych z wykazu Płatników VAT o czym informuje MF: w dniu 30 listopada 2022 r. występują problemy techniczne podczas korzystania z wyszukiwarki wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

Czytaj całość

Wszystkich wpisów: 119