Terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Od 8 grudnia br. obowiązuje większość zmian przepisów ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych oraz ustawy o finansach publicznych. Ustawa nałoży obowiązek złożenia oświadczenia o posiadaniu, uzyskaniu albo utracie statusu dużego przedsiębiorcy. Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych za 2022 r. należy złożyć do 2 maja 2023 r.

Czytaj całość

Komunikat dla użytkowników systemu kadrowo-płacowego KPWin

Informujemy, że na naszej stronie internetowej www.agrobex.info dostępna jest nowa wersja systemu kadrowo-płacowego KPWin 1.12.09.

Czytaj całość

Problemy techniczne z Wykazem Podatników VAT

Informuję, że w systemie KFWin mogą pojawiać się problemy z pobieraniem danych z wykazu Płatników VAT o czym informuje MF: w dniu 30 listopada 2022 r. występują problemy techniczne podczas korzystania z wyszukiwarki wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

Czytaj całość

Elektroniczne potwierdzenie sald w EWD - zakup z rabatem

Do przeprowadzenia inwentaryzacji należności proponujemy skorzystać z modułu EWD. Za pomocą tego modułu nie tylko dokonamy wysyłki elektronicznego potwierdzenia sald, ale również damy możliwość elektronicznej odpowiedzi każdemu kontrahentowi. Zakup modułu EWD w terminie do 30 listopada br. objęty jest dodatkowym 20% rabatem.

Czytaj całość

Zabezpieczenie danych w systemie informatycznym

Kierownik jednostki jest odpowiedzialny za właściwe i bezpieczne przechowywanie danych systemu rachunkowości. Opis zasad, jakie w tym zakresie obowiązują, powinien być elementem dokumentacji polityki rachunkowości. Trzeba opisać, w jaki sposób zapewniono ochronę programów komputerowych i danych systemu informatycznego rachunkowości, jakie stosuje się rozwiązania programowe i organizacyjne chroniące przed nieupoważnionym dostępem lub zniszczeniem.

Czytaj całość

Wszystkich wpisów: 117