Polski Ład 2.0 w KPWin - zmiany przepisów od 1 lipca 2022

Na naszej stronie internetowej dostępna jest nowa wersja systemu kadrowo-płacowego KPWin 1.12.00, zawierająca zmiany przepisów "Polski Ład 2.0". Nowa wersja systemu realizuje zmiany podatkowe automatycznie dla dochodów od 1 lipca 2022r.

Czytaj całość

Obowiązkowe e-faktury od 1 stycznia 2024 r.

17 czerwca br. Rada Unii Europejskiej zgodziła się, aby fakturowanie elektroniczne w Polsce było obowiązkowe od 1 stycznia 2024r. Krajowy System e-Faktur (KSeF) oznacza zmianę procesu wystawiania oraz odbierania faktur.

Czytaj całość

Pobieranie danych z GUS w systemach KFWin i HTWin

GUS informuje, że z 31 marca br. Usługa sieciowej BIR (pobieranie danych kontrahentów z GUS wg NIP lub REGON) zakończy obsługę połączeń z użyciem protokołu TLS1.0 i TLS1.1. Obsługiwane będą wersje protokołu: TLS 1.2 i TLS 1.3. Powyższa informacja może być istotna dla użytkowników MS Windows 7, którego wsparcie zakończyło się 14.01.2020r.

Czytaj całość

Powiadomienia o nowych wersjach systemów

Przypominam o możliwości włączenia powiadomień o nowych wersjach systemów na naszej stronie www. Opcja powiadomień jest dostępna po zalogowaniu w opcji Profil. Powiadomienia o nowych wersjach systemów są realizowane niezależnie od powiadomień, które są zdefiniowane w poszczególnych systemach. W przypadku pytań, proszę o kontakt z Państwa konsultantem.

Czytaj całość

Polski Ład – kolejna nowelizacja przepisów w KPWin

W dniu 24.02.2022 została uchwalona ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która wprowadza kolejne zmiany zasad naliczenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych między innymi ustawowy mechanizm podwójnego liczenia zaliczek na PIT wg zasad 2021 oraz 2022. Na naszej stronie internetowej dostępna jest nowa wersja systemu kadrowo-płacowego KPWin 1.11.04.

Czytaj całość

Wszystkich wpisów: 102