Praca zdalna w systemach KPWin i Portal Pracowniczy

W związku z nowelizacją kodeksu pracy, została przygotowana nowa wersja systemu kadrowo-płacowego KPWin. Najważniejsze zmiany: możliwość rejestracji różnych typów pracy zdalnej, nowe zwolnienie z wykonywania pracy, nowe zasady udzielania i rozliczania urlopów macierzyńskich oraz rodzicielskich, nowy wzór świadectwa pracy. Zalecamy wykonanie instalacji przez konsultantów ze względu na liczne zmiany oraz koniecznością konfiguracji systemu

Czytaj całość

Faktury ustrukturyzowane KSeF

9 maja 2023 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). W kolejnym etapie legislacyjnym projektem zajmie się parlament. Według aktualnego projektu obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 lipca 2024 r.

Czytaj całość

Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych

Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych za 2022 r. należy złożyć do 2 maja 2023r. System KFWin przygotowuje dedykowane raporty zobowiązań i należności do sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w module Zatory Płatnicze. W przypadku zainteresowania tymi rozwiązaniami, prosimy o kontakt z konsultantami.

Czytaj całość

Sprawozdanie GUS Z-12 za 2022 należy złożyć do 31 marca br.

Pracodawcy, którzy zostali wylosowani przez GUS, są zobligowani do przekazania w terminie do 31 marca 2023 r. sprawozdania Z-12. Przygotowaliśmy w systemie KPWin dodatkowy moduł Sprawozdanie Z-12 za 2022r. za pomocą, którego możliwe jest wytworzenie danych potrzebnych do wypełnienia sprawozdania GUS. Użytkowników zainteresowanych skorzystaniem z usługi proszę o kontakt w sprawie ustalenia terminu wizyty konsultanta.

Czytaj całość

Nowe pobieranie kursów walut w systemach KFWin i HTWin

Udostępniamy nowe wersje systemów KFWin i HTWin, zawierające nowe biblioteki do pobierania kursów walut (wykorzystujące API zalecane przez NBP). Użytkowników, zainteresowanych nowym rozwiązaniem, którzy nie pobierają wersji z naszej strony internetowej, proszę o kontakt w sprawie ustalenia terminu instalacji nowej wersji.

Czytaj całość

Wszystkich wpisów: 121