Pobieranie kursów walut w systemach KFWin i HTWin

NBP przywróciło dotychczasową metodę pobierania kursów walut (zgodnie z informacją na stronie www NBP usługa w tej wersji ma działać do 29.02.2024). Automatyczne pobieranie kursów walut w systemach KFWin i HTWin działa poprawnie.

Czytaj całość

Obowiązkowy KSeF ponownie odroczony

Ministerstwo Finansów planuje przesunięcie z 1 stycznia 2024 r. na 1 lipca 2024 r. obowiązku przesyłania ustrukturyzowanych faktur za pomocą Krajowego Systemu e-Faktur oraz wyłączenie z KSeF faktur konsumenckich. Aktualnie prowadzimy prace związane z integracją naszych systemów z KSeF. W pierwszym etapie będzie to pobieranie faktur w systemie ADU oraz wysyłka faktur z systemów Fakturowanie i HTWin.

Czytaj całość

Autozapis do PPK

Autozapis to ponowny zapis do programu PPK. W 2023 roku zostanie przeprowadzony po raz drugi, gdyż właśnie mijają 4 lata od uruchomienia programu. Jeśli wcześniej pracownik złożył pracodawcy deklarację rezygnacji z wpłat do PPK, to straci ona moc 28 lutego 2023 roku (nawet jeśli zostanie złożona w lutym 2023 roku).

Czytaj całość

Deklaracje podatkowe PIT za 2022r. w systemie KPWin

Informujemy, że udostępniliśmy nowy formularz PIT-11(29) do rozliczenia dochodów uzyskanych w 2022r. Nowy formularz mogą pobrać użytkownicy posiadający wersję systemu kadrowo – płacowego KPWin 1.12.09 lub nowszą, aktualnie dostępna jest wersja 1.12.10.

Czytaj całość

Terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Od 8 grudnia br. obowiązuje większość zmian przepisów ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych oraz ustawy o finansach publicznych. Ustawa nałoży obowiązek złożenia oświadczenia o posiadaniu, uzyskaniu albo utracie statusu dużego przedsiębiorcy. Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych za 2022 r. należy złożyć do 2 maja 2023 r.

Czytaj całość

Wszystkich wpisów: 125