Sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty należy złożyć do 30.04.2024r.

Obowiązek sporządzenia sprawozdania o terminach zapłaty w transakcjach handlowych za 2023 rok dotyczy tych podatników, u których wartość przychodu uzyskana w 2022 roku przekroczyła równowartość 50 mln euro i którzy znaleźli się w zestawieniu opublikowanym przez Ministra Finansów

Czytaj całość

Zakończenie konsultacji KSeF

21 marca 2024 r. odbyło się spotkanie podsumowujące konsultacje publiczne dotyczące wdrożenia obowiązkowego KSeF. Minister Finansów potwierdził , że obowiązkowy KSeF wejdzie w życie, a o terminie zostaniemy poinformowani na przełomie kwietnia i maja po zakończeniu audytu systemu.

Czytaj całość

KSeF zostanie przesunięty

Termin na wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) zostanie przesunięty. Minister Finansów Andrzej Domański podczas konferencji prasowej poinformował o „krytycznych błędach” kodu w zakresie funkcjonalności i wydajności systemu e-faktur, które uniemożliwiają jego wejście w życie od 1 lipca 2024 r.

Czytaj całość

Obniżone stawki podatku VAT przedłużone

Przypominam, że 1 stycznia 2024 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 9 grudnia 2023 w sprawie obniżonych stawek podatku od towarów i usług

Czytaj całość

Komunikat dla użytkowników systemu kadrowo-płacowego KPWin

Informujemy, że na naszej stronie internetowej www.agrobex.info dostępna jest wersja systemu kadrowo-płacowego KPWin 2.01.03 lub nowsza.

Czytaj całość

Wszystkich wpisów: 129